Budování československé měny První česká pamětní bankovka 100 Kč

+420 722 601 053 Mimořádné ražby ČNB Internetový obchod Součást obchodního združení www.ceskemince.eu
Cena: 2 990 Kč
Objednávkový formulář

Pamětní bankovka Alois Rašín 100kč

Dne 31. ledna 2019 vydala Česká národní banka svou první pamětní bankovku v nominální hodnotě 100 Kč ke 100. výročí budování československé měny.

Bankovka je 84 mm široká a 194 mm dlouhá a je vytištěna na přírodně zbarveném papíru s lokálním stupňovitým vodoznakem, běločarým vodoznakem a ochranným proužkem. Stupňovitý vodoznak je umístěn na 53 mm širokém nepotištěném okraji bankovky a tvoří jej portrét Aloise Rašína. Vedle stupňovitého vodoznaku s portrétem Aloise Rašína je směrem ke středu bankovky běločarý vodoznak označující hodnotu "100" a lipový list s plodem.

Bankovkový papír použitý pro tisk bankovek je opatřen viditelnými oranžovými ochrannými vlákny o délce přibližně 6 mm. Na lícní i rubové straně bankovky jsou tiskem z plochy vytištěny na kuponu žluté kroužky. Bankovka je opatřena ochrannou soutiskovou značkou v pravé horní části tiskového obrazce lícní strany a levé horní části tiskového obrazce rubové strany v podobě linek a plošek na lipovém lístku. V průsvitu proti světlu se linky a plošky soutiskové značky z obou stran bankovky spojí ve stylizovaná písmena AR.